Yurtdışında okumak daha iyi bir kariyer imkanı sağlıyor.

Reklam Alanı

Reklam buraya

British Council tarafından 4800 öğrenciyle yapılan “Türk öğrencilerin perspektifinden uluslararası eğitimin önemi” başlıklı araştırma sonuçlarına göre öğrencilerin yüzde 98’i yurt dışında okumanın iyi bir kariyer sağlayacağına inanıyor.

Türk öğrencilerin yurt dışında okumakla ilgili görüşlerini almak için yapılan araştırma , yurt dışında okumanın kaliteli eğitim ve iyi bir kariyer  için önemli olduğunu ortaya koydu. Ankete katılan öğrencilerin yüzde 96’sı yurt dışında okumayı en çok iyi bir iş bulmalarını sağlayacağı için önemsediklerini söylüyor. Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 95’i yurt dışında okumak istediklerini belirtirken yüzde 68’i önlerindeki en büyük engelin eğitim masrafları olduğunu dile getiriyor.

Yurt dışında eğitime ilgi neden arttı?

Türkiye’den her yıl yaklaşık 15 bin kişinin yurt dışında eğitim almak için çeşitli ülkelere gittiği, bu ülkeler arasında İngiltere’nin ilk sıralarda yer aldığı bildirildi.

Edufairs Yurt Dışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü İzzet Aslantatar yurt dışı eğitimin Türkiye’de özellikle son 15 yıldır hızlı bir ivme kazandığını söyledi.

Aslantatar, 15-20 yıl öncesinde devletin kendi personelini burslu olarak yurt dışına gönderdiğini hatırlatarak, “Dolayısıyla yurt dışındaki kurumlar Türk öğrencilere çok yabancı değiller. Yurt dışı eğitimi Türkiye dışında özellikle gelişen ülkelerde yaygın bir eğitim seçeneği olarak görülüyor. “dedi.

Aslantatar, yurt dışı eğitime olan ilginin her geçen gün arttığını belirerek, “Eğitim almak isteyen çok sayıda kişi var ancak bunlar içerisinde yaklaşık 15 bin kişi her yıl yurt dışı eğitim sürecine katılıyor. Bunların bir kısmı üniversitelerin değişim programları aracılığıyla oluyor. Büyük bir kısmı da ailelerinin kendilerine sunduğu imkanları kullanarak yurt dışı eğitimi alıyor. Ayrıca devletin sağladığı burs imkanlarından yararlanarak gidenler de var” dedi.

Yurt dışı Eğitim Fuarları Bir Başlangıç Kapısı

Edufairs Yurt Dışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü İzzet Aslantatar yurt dışı eğitim’de okullarla yapılan yüz yüze görüşmelerin önemine değinerek Kasımın ikinci haftası 4 şehirde gerçekleşecek fuarlar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Edufairs Butik Fuar  Anlayışı İle Dünya Okullarını getiriyor.

Türkiye’nin en kaliteli ve en ciddi eğitim fuarları Kasım ayında 4 şehirde gerçekleşiyor.

Lise ve Üniversite eğitimi için yurt dışı hayali kuran  öğrencilerin hayalini kurduğu okullar 7-14 Kasım tarihlerinde Ankara, Adana, İzmir ve İstanbul’da gerçekleşecek olan Edufairs – Yurt dışı Eğitim Fuarları için Türkiye’ye geliyor.  Fuarlara Türk öğrencilerin yakından takip ettiği 50’yi aşkın okul katılacak. Edufairs Yurt dışı Eğitim Fuarları’na katılacak öğrenciler bu yıl da dünyanın en ünlü okullarının stantlarını gezerek okul temsilcileri ile yüz yüze görüşme fırsatı bulacak ve fuar boyunca gerçekleşecek olan kayıtlarda özel indirimlerden yararlanma şansını yakalayacaklar.

Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*