Üniversitelere Talimat Verildi

Reklam Alanı

Reklam buraya

HABER

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu’nun son toplantısında disiplin cezası almamış olma şartının kaldırılması gerektiği görüşüne varıldı.

Kurul’un kararı benimsemesiyle birlikte disiplin kriteri kaldırılmış olacak.

ÜNİVERSİTELERE TALİMAT VERİLDİ

YÖK Yürütme Kurulu, konu Genel Kurul’da düzeltilene kadar öğrencilerin hak kaybına uğramaması için üniversitelere “geçici kayıtları alın” talimatı verdi.

Dershanelerin dönüşümüne ilişkin tartışmalar hatırlatılarak yöneltilen, ‘Bu tartışma sizce sağlıklı bir zeminde gelişti mi?‘ sorusuna Bozdağ, ‘Dershane konusunu doğru tartıştığımızdan emin değilim, tartışmanın üslubunun doğruluğundan hiç emin değilim’ cevabını verdi. Konuyla ilgili yanlış bir tartışmanın yapıldığına değinen Bozdağ, şunları söyledi:

‘YALANA DOLANA İFTİRAYA BAKARSANIZ…’

‘Üslup çok doğru bir üslup değil. Yani kırıcı, incitici, yalanları, çarpıtmaları, karalamaları, iftiraları olan bir tartışma yaşanıyor. Halbuki bizim yapacağız tartışma Türk eğitim sistemi içerisinde ortaöğrenimde okuyan öğrencilerimizin üniversiteye geçişiyle ilgili olan eksiklikler, fazlalıklar nelerdir, aksayan yönler nelerdir, bunları nasıl telafi eder, daha iyi bir noktaya nasıl getirebiliriz bunun üzerinden bunu tartışmamız lazım.

onu Genel Kurul’da düzeltilene kadar öğrencilerin hak kaybına uğramaması için üniversitelere “geçici kayıtları alın” talimatı verdi.

KAYNAK: http://www.ensonhaber.com/yok-disiplin-kriterinde-geri-adim-atti-2013-12-04html

Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*