Uludağ

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

Uludağ, Bursa’nın güneybatı kısmında bulunur ve Bursa kent merkezine 36 km uzaklıktadır.  Marmara Bölgesinin en yüksek dağı olma özelliğine sahiptir. 2,543 metre yüksekliğindeki Kartaltepe ise Uludağ’ın en yüksek noktasıdır. Bizans döneminde Keşiş Dağı denilmiştir ve bir rüzgâr çeşidi olan keşişleme ismini bu dağdan almıştır.

 

Antik Çağ’da Olympos Misios olarak adlandırılan Uludağ 1961 yılında milli park ilan edilmiştir. O tarihten bu yana oldukça gelişme gösteren Uludağ şimdi birçok turist için kış aylarının gözde destinasyonlarından biri. Hizmet olarak da turistleri çeken Uludağ’da konforlu ve lüks oteller, tatil köyleri, kayak turları, kayak hocaları, çeşitli alışveriş merkezleri bulunur. Ayrıca birçok ilden günü birlik ya da daha uzun olmak kaydıyla çeşitli turlar düzenlenmektedir.

Uludağ Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporlarının merkezi olmasıyla bilinir. İklim çeşitliliğinin olması sebebiyle zengin flora ve faunaya sahiptir. Sadece bu yöreye özgü, endemik bitki türleri vardır ve bu nedenle birçok araştırmacı tarafından da ziyaret edilir. Ulusal parkı ve özellikle kayak gibi kış sporları ile kış turizminin vazgeçilmez adresi haline gelmiştir. Yazın ise yürüyüş ve kamp gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Uludağ kayak merkezi olarak iki bölgeye ayrılmış durumda. Birinci bölgede kayak konusunda uzmanlaşmış olanlar kaymayı tercih ediyor ve genellikle daha kalabalık oluyor ikinci bölge ise daha sakin ve acemi kayakçıların tercih ettiği bir bölge olarak hizmet veriyor. Her iki bölgede de oteller mevcut.

Ayrıca Uludağ’ın en yüksek kesimlerinde eski buzullara ait izlere ve buzul göllerine rastlayabilirsiniz. Gölün maviliği ile ormanın yeşilinin ve beyaz karların kapladığı bu eşsiz manzara Uludağ’ı sadece kayak merkezi olmaktan çıkarıp bir doğa harikası yapıyor.

Uludağ’da Nerede Kalınır?

Festival ya da herhangi bir tur olmadan Uludağ’a gidiyorsanız konaklama işini kendiniz halletmek zorundasınız. Eğer tam festival zamanlarında gidiyorsanız kalacağınız yeri önceden ayarlamalısınız aksi takdirde kalacak yer bulamayabilirsiniz.

Bursa şehir merkezindeki otellerde kalıp günlük gidiş geliş yapabilirsiniz fakat bu sizin için çok yorucu olacaktır. Bunun dışında kayak pistinin yakınlarındaki otellere bakacak olursak konfor açısından çeşitli konforda oteller bulabilirsiniz. Piste en yakın oteller, havuzlu oteller, açık büfe hizmeti olan oteller, pist başlangıcına yakın (skipass) olan oteller özelliklerine göre çeşitleniyor ve fiyatlar da bu özelliklere göre değişiyor. Yer ayırtmadan önce otel özelliklerini araştırıp gitmeniz tatilinizin rahat geçmesi için iyi olacaktır.

Uludağ’a gittiğinizde kalacak yer olarak kafanızda soru işaretleri olmasını istemiyorsanız Kaya Hotels & Resort kalabileceğiniz yerlerin en başında geliyor ve birinci bölgede bulunuyor. Otelin lüks tasarımı, odaların ferah ve iç açıcı olması, bütçenize uygun oda bulabilme imkânınız, otelin havuzlu olması, çocuklar için eğlence odalarının bulunması, spa ve sağlık hizmeti olması ve piste 100 metre olması bu oteli kaçınılmaz olarak diğer otellerden daha üst seviyeye taşıyor. Ayrıca yılbaşına özel program ve konserleriyle de otel içinde eğlence imkânı da sunuyor.

Diğer bir güzel otel ise Monte Baia. Bu otel ikinci bölgede bulunuyor. A la Carte restoran, disko, oyun salonu, sağlık hizmetleri ve konforlu odalarıyla turistlerin ilgisini en çok çeken otellerden biri.

kaynakca:http://101bilge.com/tatil/avrupa/turkiye/bursa/uludag/

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal