TÜRKİYE’DEN 20 DOĞAL GÜZELLİKLER

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

   “Her yıl on binlerce yerli ve yabancı turist bu yerleri görmeye geliyorlar. İşte Türkiye’nin doğal güzellikleri: “

1.İNSUYU MAĞARASI,BURDUR: Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası. İçinde küçüklü büyüklü 9 adet göl bulunmakta. Milyonlarca yıldır süregelen kimyasal olaylardan meydana gelmiş doğal bir güzellik.
2550
2.HASANKEYF,BATMAN:Bir ara sular altında kalacağı da söylenen Hasankeyf’i  kültürlerin buluşma noktasıdır.
2551
3.AMASRA,BARTIN: Bartın’ın ve Karadeniz’in en şirin kasabalarından biri olan Amasra tam bir sükunet cenneti. Amasra’da kale, müze ve şato da var.
2552
4.AĞRI DAĞI,AĞRI :Türkiye’nin en büyük dağı. Özellikle dağcıların rağbet gösterdiği bir yer. Hz Nuh’un gemisini arayanlar da ya burada ya da cudi’de.
2553
5.İSTANBUL BOĞAZI,İSTANBUL :Şehirlerin şahı İstanbul’un en sevilen yeri belki de. İki kıtanın buluşma noktası. Belki de Türkiye’nin    görülmeye en değer yeri.
2554
6.PAMUKKALE, DENİZLİ : Hem doğa hem de tarih harikası Pamukkale. Travertenleri görmeden olmaz. Kaybolmadan ziyaret edilmeli.
2555
7.BALIKLI GÖL, ŞANLIURFA :Hz İbrahim’in  Nemrut ile olan hikayesini bilmeyen yoktur. Balıklı Göl’de o efsanevi balıkları besleyebilir, o uhrevi ortamı yaşayabilirsiniz.
2556
8.IHLARA VADİSİ,AKSARAY:Harika güzellikte bir yer. Vadi boyunca kayalara oyulmuş barınak ve kiliseleri görebilirsiniz. Merdiveni bol bir yer. Manzarası eşsiz.
2557
9. ERCİYES DAĞI,KAYSERİ : Görkemiye büyüleyen dağ. Kayak tesisleri de bulunmakta. Eteklerinde geçirilecek birkaç saat birkaç yılın yorgunluğunu alabilecek kuvvettedir.
2558
10. DÜDEN ŞELALESİ, ANTALYA : Bir doğa harikası. Yazın ortasında bile taze bir serinlik var burada. Antalya’ya gidip de burayı gezmeyen çok şey kaybetmiş sayılır.
2559
11.KAÇKAR DAĞLARI, RİZE : Yeşilin ve mavinin el ele buluştuğu yer Kaçkar. Karadeniz’in harikalarından. Milli Park statüsündedir. Kayak ve dağcılık için idealdir.
140ATVER04
12.KURŞUNLU ŞELALESİ,ANTALYA: Antalya’nın en güzel şelalelerinden sadece biri. Bir masal veya fantastik bir film ortamını andırıyor manzarası.
2561
13.KAZ DAĞI,BALIKESİR: Balıkesir ve Çanakkale arasında bulunan Kaz Dağları yeşili, doğası ve şelaleleriyle tam bir görsel şölen sunuyor. Sarıkız’ın memleketi olan Kaz Dağı birçok efsaneye de konu olmuş bir yer.
2562
14. ŞEHRİBAN KANYONU,KASTAMONU:İlk kez 1997 yılında Atlas ekibi tarafından geçilebilmiş kanyon. Kastamonu’nun incisi. Hem tehlikeli hem de karşı konulmaz bir çekiciliği var.
2563
15. KAPADOKYA, NEVŞEHİR : Peribacaları ve balon turları Kapadokya’ya gidenlerin en büyük eğlenceleri. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor. 
2564
16.ÖLÜDENİZ,MUĞLA:Dünyanın en güzel kumsallarından birine sahip olan ölüdeniz Fethiye’ye bağlı. Kelebekler Vadisi de burada bulunuyor. Yamaç paraşütü için ideal bir yer.
2565
17.ULUDAĞ, BURSA: Bursa’nın sembolü ve gözbebeği. Kayak turizminde en meşhur dağı. Yaz kış havasının solunması gereken bir yerdir.
2566
18.UZUNGÖL,TRABZON :Uzungöl’ de yeşilin her tonunu bulabilirsiniz. Rengarenk çiçekler ve yaylanın o muhteşem serin ve temiz havası da cabası.
2567
19.YEDİUYURLAR MAĞARASI, MERSİN: Türkiye’de birden fazla Yediuyurlar Mağarası var. Bunlardan en bilineni ise Mersin, Tarsus’ta bulunan. hemen her gün birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor.
2568
20.NEMRUT DAĞI,ADIYAMAN :Güneşin doğuşunun en güzel izlenebildiği yer. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramakta. Manzarası ve dev heykelleri ile görülmeye değer bir yer.
2569
KAYNAK: http://www.haberself.com/h/1670/

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal