Saat Kaç ?

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

images

Türkiye de saat kaç telaşı..

25.10.2015 tarihli pazar günü an itibariyle bilgisayar, telefon gibi cihazlar kendilerini 1 saat geriye almıştır ancak türkiye’deki kış saati uygulamasının ertelenmesi sebebiyle cihazlarınızı 1 saat ileriye almamız gerekirken alınmamıştı.

turkiye-saatler-geri-alindimi-b_640x360Peki, şu anda Türkiye’de saat kaç? Resmi ulusal saatimiz şu an itibariyle küresel dengeyi takip etmeyecek. Türkiye’de 1 Kasım Genel Seçim’i nedeniyle saatlerin 25 Eylül 2015 tarihi yerine 8 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştı. Bu karar nedeniyle daha önceden küresel olarak programlanan tüm elektronik cihazlar ve cep telefonları saatleri 25 Ekim 2015 tarihinde otomatik olarak geri aldı. Ancak ülkemizde bu durum kullanıcılarda küçük bir karmaşa yarattı ve hatalı bilgilendirme nedeniyle sıkıntılar yaşanmıştı.

Saatleri ne zaman geri alacağız?

Türkiye’de kış saati uygulaması nedeniyle saatlerin geri alınması 25 Ekim 2015 tarihinden 8 Kasım 2015 tarihine ertelendi, yani saatlerde herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Bu kararın bu kadar ileri ötelenmesinde nasıl bir mantık güdüldüğünü söylemek ise zor. Oysa bugün saatler geri alınmış olsaydı, Genel Seçim tarihine kadar ülke metabolizması zaten buna alışacaktı. Oysa bugün sabah ise pek çok vatandaş, cep telefonlarının saatleri otomatik olarak 1 saat geri alması nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadı. Özellikle bazı otobüs duraklarında yoğunluk oldu, vatandaşların gidecekleri yerlere geç kaldıkları görüldü.

Kaynak:http://www.tamindir.com/turkiyede-su-anda-saat-kac-otomatik-geri-alinan-saatlerinizi-duzeltin_h-12741/

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*