Rus Turizmine Bir Bomba da IŞİD’ ten Geldi.

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

Mısır’ın Şarm el Şeyh kentinden havalanan Rus Metrojet Havayolları’na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağı taşıdığı 224 kişiyle Sina’da düştü. Kara kutusuna ulaşılan uçaktan umutları tüketen haber geldi. Mısırlı yetkililer uçaktan kurtulan kimse olmadığını açıkladı. Rusya Devlet Başkanı Putin, kazanın ardından 1 günlük yas ilan etti.

5634ff3518c7733a08376b0b

 

Şarm el Şeyh Uluslararası Havalimanı’ndan Rusya’nın St. Petersburg kentine hareket etmek üzere bugün yerel saatle sabah 6.50’de kalkış yapan uçağın, 23 dakika sonra radardan kaybolduğu bildirildi.

30 bin feet yükseklikte seyreden uçak, dakikada 6 bin feet irtifa kaybederek radardan kayboldu.

Mısır Başbakanlık ofisi tarafından Rus yolcu uçağının Sina yarımadasında düştüğü bilgisi doğrulandı. Mısır Başbakanı Şerif İsmail açıklama yaparak, “Rus yolcu uçağı Sina’nın merkezinde düştü” dedi.

Mısır kaynakları Rus Metrojet (eski adı Kolavia) Havayolları’na ait uçağın 217 yolcu ve 7 mürettebat taşıdığını, yolcuların çoğunun Rus turistler olduğunu açıkladı.

Rus uçağının Sina Yarımadası’nın kuzeyinde bulunan El Ariş’in 100 kilometre uzağında düştüğü belirtildi.

bölge

Reuters’ın haberine göre IŞİD‘in Mısır kolu Sina Vilayeti’ne ait Twitter hesabında 224 yolcuya mezar olan Rus yolcu uçağının kendileri tarafından düşürüldüğü iddia edildi.

İddia, örgütün yarı resmi haber ajansı olarak tanımlanan internet sitesinde de yer aldı.

Mısır tarafından iddiası yalanlanan IŞİD’in elinde, uçağın seyrettiği yükseklikte hareket halindeki bir hedefi vurabilecek kapasitede bir silah olmadığı tahmin ediliyor. Rus Ulaştırma Bakanlığı da IŞİD’in iddiasını kesin bir dille yalanladı.

Öznel Bir Yorum

Zaten kriz durumunun hala devam ettiği Rus Pazarına bu olayında bir çifte attığı ortada. Eğer global turizm sektöründe bu tarz terör eylemleri veya terör yalanlamaları devam ederse Ruslar paralarını kendi ülkelerinde sirkülasyon halinde tutacaklardır.

Başta Türkiye olmak üzere tüm dünya bu olaylardan ağzının payını almak zorunda kalacaktır.
Peki ne yapmalı ?

Oturup izlemeli mi ? ki biz ülke olarak bayılırız !

Yoksa bir eylemle kurtarılabilir mi ?

Sanki ya da bahsi geçen Dünya Liderleri koltuklarından kalkıp, egolarını tahtlarında bırakıp belki bir gün kendi halkına da aynısının olacağını düşünerek bir toplantı falan ?

 

                                                                                                                                             ALİCAN OK

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*