Piyano Festivali ile Şehirde Müzik Var

Reklam Alanı

Reklam buraya

Salonda  gerçekleşen konserlerin yanı sıra ücretsiz halk konserleri ile de sanatseverlerle buluşan festival kapsamında konserler dışında  düzenlenen etkinliklerde dikkat çekiyor. Sanatçılar ve öğrencileri bir araya getiren atölye çalışmaları,  şehrin farklı noktalarına yerleştirilen ve sanatseverlerin istedikleri an çalabilecekleri şehir piyanoları, müzik üzerine söyleşi ve festival boyunca AKM’nin fuayesinde sergilenecek olan resim koleksiyonu; festival kapsamında gerçekleşecek etkinlikler arasında yer alıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı festival, Volkswagen ana sponsorluğunda  30 Kasım tarihine kadar devam edecek. “Şehirde Müzik Var” sloganı ile festival, 14’üncü yaşında da  sanatseverlere  unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacak. 

 

 

 

Sanatçılar festival boyunca öğrencilerle

 

 

 

Sanat kalitesi kadar atölye çalışmalarıyla da eğitim alanında güç kazanan festivalde, bu yıl çalışmalar daha da arttırıldı.Dünyanın farklı ülkelerinden gelen sanatçıların gerçekleştireceği atölye çalışmalarında, öğrenciler sanatçılarla çalışma olanağı yakalayacak. Festival boyunca devam edecek olan atölye çalışmaları Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, Antalya Koleji ve ATSO Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleşecek.

 

 

 

Şehir  piyanoları her yerde… 

 

 

 

İlk olarak geçtiğimiz yıl  şehrin farklı noktalarına yerleştirilen ve Antalyalı sanatseverler tarafından büyük ilgi gören “ piyanolar” bu yıl da şehre renk katmaya devam ediyor. Şehirdeki herkesin klasik müzikle tanışmasını ve sınırsızca piyano çalmasını amaçlayan etkinlik kapsamında;  tramvay,  alışveriş merkezleri  ve havaalanı gibi birçok yere piyanolar konulacak. Şehirdeki piyanolar ile birlikte festival 14. yaşında da Antalya’nın her bölgesine müziği taşıyacak.

 

 

 

Söyleşi & Sergi 

 

 

 

Sanatseverler festivalde müzik yazarları ile klasik müzik üzerine sohbet edebilecekler. Etkinliklerde Uzman Müzikolog Ersin Antep ise “ Bayburt’ta Zulüm Efsanesi ve Bizim Müzik Tarihçemizden Kesitler “ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek.  Ayrıca M. Mesut Özderin’in  resim koleksiyonunun yer aldığı sergi festival süresince AKM fuayede sanatseverler ile buluşacak. 

 

 

 

Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*