Kum Heykel Sanatı

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

Kum Heykel Sanatı Kültür ve Sanat Etkinlikleri Organizasyonu uluslararası kültürel ve sanatsal etkinlikler alanında hizmet veren, Kum heykel sanatında uzmanlaşmış bir kuruluştur. Kum heykel sanatının ülkemizde de tanınması ve profesyonel bir sanat biçimi olarak kabul edilmesini desteklemek ve teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. Kum Heykel Sanatı’nın kurucusu ve başkanı M. Engin AKABALI, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Ana Sanat Dalı mezunudur. Türkiye’de düzenlenmiş olan birçok Uluslar arası Kum
heykel festivalleri ve yarışmalarında heykeltıraş, festival organizatörü ve alan tasarım sorumlusu olarak çalışmıştır. Bu alanda 10 yıllık profesyonel  deneyime sahip olan AKABALI, Türkiye’nin bir çok ilinde kum heykel sanatı çalışmalarını profesyonel kum heykel sanatı organizatörü ve kum heykel sanatçısı olarak icra etmektedir.

Türkiye’de düzenlenmiş olan kum heykel festivallerinde ve kum heykel etkinliklerinde yerel sanatçıların eserlerini icra edebilmeleri, dünyanın çeşitli yerlerinde tecrübe kazanmış yabancı sanatçıların Türkiye’de de kum heykel sanatı eserlerini yapabilmelerini ve Türk halkının bu eserleri görebilmelerini sağlamıştır.

Her geçen gün daha büyük projelere imza atan Kum Heykel Sanatı Kültür ve Sanat Etkinlikleri Organizasyonu, büyük şirketlerin tanıtım ve ürün pazarlama etkinliklerinde, uluslararası ve yerel festivaller gibi kamusal etkinliklerde, organizatör ve yapımcı olarak büyük ölçekli hizmet vermektedir. Ayrıca düzenlediği canlı gösteri ve seminer çalışmalarıyla, yetenekli heykeltıraşları kum sanatına özendirerek hem yeni kum heykeltıraşlarının yetişmesine hem de kum heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmaktadır.

kum1     kum4

 

Kum Heykel Festivalleri

Kum Heykel Festivalleri büyük açık hava sergileridir; uluslararası profesyonel kum heykeltıraşlarından oluşan bir ekip tarafından belirli bir süre içerisinde özel bir temayı konu alarak inşa edilirler. Bu festivallerde sanatçılar ekip çalışmasıyla serginin temasına uygun büyük boyutlu heykeller inşa ederler. Deneyimlerimize dayanarak bu tür büyük sergilerin kamuoyunda muazzam bir ilgi yarattığını söyleyebiliriz. Yaşı, cinsiyeti, milliyeti ne olursa olsun bir kum heykeli gören hemen herkes, onun büyük boyutlarından ilk gördüğü anda etkilenmektedir. Medyada uluslararası bir ilgi oluşmaktadır. Üstelik insanların ilgisini çeken sadece sonunda ortaya çıkan kum heykel değildir. Yapım süreci de büyük bir ilgi çekmekte ve binlerce ziyaretçi ve çok sayıda medya çalışanı bu eşsiz olayı izlemek istemektedir. Bir Kum Heykel etkinliğinin 4 ay boyunca her gün binlerce ziyaretçi tarafından izlenmek istenmesinin nedeni budur.

Hazırlık çalışmalarıyla birlikte başlayan yapım süreci yaklaşık 6 hafta sürmektedir. Bunun ardından park halkın ziyaretine açılır. Ziyaretçiler kum heykel festivalini çok yüksek olmayan belirli bir ücret karşılığında gece ve
gündüz ziyaret edebilmektedir. Gündüz saatlerinde insanlar yapımı tamamlanmış olan eserleri seyreder ve yalın güzelliklerinden etkilenirler, kendilerine ayrılmış özel alanlarda eğitimciler eşliğinde kendi kum heykellerini yapar ve güneşin ve kumun tadını çıkarırlar. Geceleri ise festival alanı tamamen farklı bir atmosfere bürünür. Yanan meşaleler, özel ses ve ışık efektleri, lazer gösterileri, havai fişekler, müzikal etkinlikler, dans ve tiyatro gösterileri vb. eşliğinde kum heykeller büyülü bir cazibe kazanır.

 

kum2     kum5

 

Kaynak: http://www.kumheykelsanati.com/?page_id=217

 

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*