Küçük Kızın Kalbi Göğsünde Atıyor…

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

Rusya’da 6 ay bile dayanamaz denilen ve sağlık sorunuyla 6 yıldır savaşan küçük kızın kalbi, göğsünün dışında atıyor. Kalbini de sadece ince bir deri tabakası tutuyor.

 

kucuk-kizin-kalbi-gogsunun-disinda-atiyor-7839001_x_1565_300Rusya’da yaşayan Virsaviya Borun henüz 6 yaşında. Onu özel yapan şey ise milyonda birden daha az görülen bir hastalığa sahip olması. 6 ay bile dayanamaz denilen sağlık sorunuyla 6 yıldır savaşan küçük kızın kalbi göğsünün dışında atıyor ve ince bir deri tabakası kalbini tutuyor.

NADİR GÖRÜLEN HASTALIKLA MÜCADELE EDİYOR

Virsaviya Borun, Cantrell pentalojisi denilen ve çok nadir görülebilen bir hastalıkla dünyaya geldi. Virsaviya’nın kalbinin üstünde çok ince bir deri tabakası bulunuyor ve göğsünün dışında atan o kalp, küçük kızı hayata bağlıyor.

AMERİKA’NIN YOLUNU TUTTU

Annesinin Instagramdan yayınladığı fotoğraflarla dikkat çeken Virsaviya Borun, tedavi için Amarika’nın yolunu tuttu.

HAYATI PAMUK İPLİĞİNE BAĞLI

Annesi Dari Borun, Virsaviya’ya hamileyken doktorlar bebeğinin yaşayamayacağını söylemiş. Tüm zorluklara rağmen normal bir çocuk gibi yaşamaya devam eden küçük kızın hayatı adeta pamuk ipliğine bağlı.

kucuk-kizin-kalbi-gogsunun-disinda-atiyor-7839001_3054_m

KENDİSİNE ÇOK DİKKAT ETMESİ GEREKİYOR

Borun, sahip olduğu hastalık sebebiyle hafif bir düşmede bile çok ağır hasar görebilir. Kalbi göğüs kafesiyle korunmadığı için bu hasar ölümcül olabilir.

Annesi Dari Borun, Instagramda yayınladığı fotoraflar sayesinde kızının tedavisi için gönüllü olan Boston Çocuk Hastanesi’nde bir doktor buldu. Fakat Virsaviya, yüksek tansiyon sebebiyle iki yıl sonra ameliyat edilebilecek.Yaşadığı soruna rağmen Virsaviya normal bir çocuk olmak için mücadele veriyor. Yunusları, midillileri, baleyi, resim yapmayı çok seviyor, ayrıca büyük bir Beyonce hayranı.

kucuk-kizin-kalbi-gogsunun-disinda-atiyor-7839001_8378_m

CANTRELL PENTALOJİSİ NEDİR?

Cantrell sendromu veya pentalojisi, nadir görülen ve göğüs ile karın bölgesindeki (torakoabdominal) gelişim bozukluğu durumu. İlk kez 1958 yılında Cantrell ve arkadaşları tarafından tanımlanan sendrom; karın duvarında, göğüs kemiğinde ve kalpte defektler şeklinde gelişiyor.

Kaynak:http://www.haberler.com/kucuk-kizin-kalbi-gogsunun-disinda-atiyor-7839001-haberi/

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*