Köpeklerle İlgili Bilgiler

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

Köpekler doğdukları andan itibaren insanlara karşı sevgi duyarlar. Bu şekilde dünyaya gelen tek hayvan türü köpektir.

Bu nedenle siz köpeklere yakınlık göstermeseniz de onlar sizi çoktan benimsemiştir. Yeni aldığınız köpeğiniz sahibi olduğunuzu hissettiği andan itibaren kokunuzu benimsemiştir. Bulunduğu mekanlarda özellikle sizin eşyalarınızın üzerine uyumayı tercih eder. Sizin kokunuz onu rahatlatır.

Annesinden yeni ayrılmış olan köpek sahibini en yakın dostu olarak görmektedir. Köpeklere davranışlarını kontrol edebilmeleri için yardım ettiğiniz taktirde sizin sadık dostunuz olmamaları için hiç bir neden kalmayacaktır.

İnsanlarla çok iyi dostur köpekler. Dostluklarının yanında, insanlar onları pek çok amaç için kullanmaktadır.

Koku alma duyuları çok gelişmiştir. İnsanlardan binlerce kat daha iyi algılayıp ayırdedebilirler kokuları. Bu yetileri sayesinde kayıp insanları bulabilirler.

Köpeklerin Yaşadığı yerler: Evcil ve vahşi olarak dünyanın hemen hemen her yerinde.

Özellikleri: Keskin koku alma ve işitme kabiliyetli etçil bir memeli. Sahibine bağlılığı ile şöhret bulmuştur.

Ömrü: 15-20 yıl.

Çeşitleri: Görünüş ve büyüklükleri farklı 100’den fazla köpek ırkı vardır. Çoban köpeği, av köpeği, buldog, polis köpeği, Saint Bernard köpekleri ünlüdür.

 

Köpeklerin Özellikleri:

Köpeklerin ter bezleri pati yastıklarındadır. Yeterince ter atamadıkları için, ağız ve salya yoluyla sıvı atarlar. Özellikle sıcak zamanlarda dillerini ağızlarından sarkıtarak, taş gibi soğuk nesnelere dayayarak vücut hararetlerini dışarı atarak serinlerler. Uykuda ve hasta oldukları dönem hariç burunları her zaman nemli olur. Bunun sebebi daha iyi koku alabilmelerini sağlayabilmek için oluşmuş mekanizmadır. Havada uçuşan koku partikülleri burundaki neme çarparak yapışır, böylece hiç bir şey kaçırılmamış olur.

KAYNAK: https://www.greendog.com.tr/kopegin-ozellikleri

http://www.beycan.net/211/kopeklerin-ozellikleri-kopekler-hakkinda-bilgi-kopek-turleri.html

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal