KADINA ŞİDDETE HAYIR!

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

Biz kadınlar çocuklarımızı bilinçli ve duyarlı yetiştirirsek, kadına şiddeti azaltabiliriz. Kız-erkek çocuk cinsiyet ayrımı yapmadan yetiştirmeliyiz ve unutmayalım ki ilk eğitim ailede başlar. Kadına şiddete hayır demeye gerek kalmayacak bir dünyada yaşamak dileğiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bu sene 14 Şubat Sevgililer Günü’nde kadına şiddete hayır demek için tüm dünya kadınları hep birlikte dans etti.

Bugüne kadar kadına yönelik şiddete dikkat çekmek, farkındalık yaratmak için toplantılar, yürüyüşler paneller ve mitingler düzenlediler. Hep beraber dünyadaki 1 milyar kadın ile 185 ülkeyle birlikte kadına şiddete hayır demek için dans edildi.

Kişinin, fiziksel, cinsel, psikolojik veya ekonomik açıdan zarar görmesiyle veya acı çekmesiyle sonuçlanan veya sonuçlanması muhtemel her türlü tutum ve davranış ŞİDDETTİR. Kadına yönelik şiddet bir suçtur ve insan hakları ihlalidir.

Yapılan bütün çalışmalar ve araştırmalar sonuç olarak hep kişisel eğitimin önemini gösteriyor. Çünkü yapılan araştırmalarda kadınların eğitim durumunun şiddeti önlemediği, erkeklerin ise eğitim durumu yükseldikçe kadına uyguladıkları şiddetin sadece azaldığını göstermektedir. Fakat yine de her eğitim düzeyindeki erkek gurubundan eşine şiddet uygulayan erkeğe rastlanmaktadır.

Kadınlarla birlikte, erkekler de bilinçlendirilmeli ve erkekler yaptıkları şiddetin sorumluluklarını üstlenmeleri gerektiği daha fazla vurgulanmalıdır. Kadın ve erkek özgüvenli, kişisel gelişimini doğru tamamlarsa şiddet çözüm ortağı olmaktan çıkacaktır ki ŞİDDET ÇÖZÜM değildir.

Biz kadınlar çocuklarımızı bu konuda ne kadar bilinçli ve duyarlı yetiştirirsek, kadına şiddeti o kadar azaltabiliriz. Kız-erkek çocuk cinsiyet ayrımı yapmadan yetiştirmeliyiz ve unutmayalım ki ilk eğitim aile de başlar.

Kadına şiddete hayır demeye gerek kalmayacak bir dünyada yaşamak dileğiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Sevgiyle kalın…

KAYNAK:http://www.klassmagazin.com/yazarsayfasi.aspx?yazId=45&Id=18980

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*