IŞİD, Paris Saldırısının Yapıldığı Gün İstanbul’a da Saldıracakmış

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

paris-saldirisinin-yapildigi-gun-istanbul-a-da-7879535_x_5238_o

AFP’ye konuşan bir Türk yetkili, Paris’e düzenlenen saldırıyla eş zamanlı olarak İstanbul’da da bir saldırı gerçekleşeceğini ve bu saldırının son anda önlendiğini söyledi.

Fransız AFP ajansı, Paris‘te 132 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının gerçekleştirildiği 13 Kasım günü İstanbul‘da da eşzamanlı saldırılar planlandığını ancak bu saldırıların engellendiğini öne süren bir haber yayınladı.

AFP‘nin haberine göre İstanbul‘daki büyük terör saldırısı son anda engellendi. AFP bu bilginin kaynağı olarak ise Türk resmi yetkililerini gösterdi.

O GÜN 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

“Cihatçı John” olarak bilinen IŞİD militanının Aine Lesley Davis isimli yardımcısının da aralarında bulunduğu beş kişi cuma günü İstanbul‘da gözaltına alınmıştı.

Adı açıklanmayan üst düzey bir Türk yetkili, AFP‘ye yaptığı açıklamada, “Bunların Parissaldırılarıyla aynı gün İstanbul‘da bir saldırı planladığına inanıyoruz” dedi. Yetkili, “İlk incelemeler, büyük bir saldırıyı önlediğimizi gösteriyor” diye konuştu.

CİHATÇI JHON HAVA SALDIRISINDA ÖLDÜRÜLDÜ

Özellikle Batılı rehinelere yönelik olarak gerçekleştirdiği infazlarla tanınan ve bu infazlar öncesi çekilen videolarda sık sık batılı ülkeleri tehdit eden “Cihatçı John” lakaplı Mohammed Emwazi’nin, Amerikan ve İngiliz güçlerinin geçtiğimiz günlerde Rakka‘da düzenlediği ortak İHA saldırısında öldürüldüğü düşünülüyor.

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*