İlk Canlı Hayvan Fuarı Gala İle Tanıtılıyor

Reklam Alanı

Reklam buraya

22-25 Mayıs 2014’te gerçekleştirilecek Anadolu EXPO 1. Canlı Besi ve Süt Hayvanları, Süt ve Et Teknolojileri Fuarı’nın tanıtımı ise 30 Kasım’da gala yemeği ile yapılacak

30 Kasım Cumartesi günü Türkiye‘nin ilk canlı hayvan fuarı niteliğinde olacak organizasyonun tanıtımı yapılacak. 22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek Anadolu EXPO 1. Canlı Besi ve Süt Hayvanları, Süt ve Et Teknolojileri Fuarı’nın Danışma Kurulu toplantısı Balçova‘daki Wyndham İzmir Özdilek‘te (Crowne Plaza) saat 15.00’te yapılacak. Danışma Kurulu Toplantısının ardından aynı yerde saat 19.00’da gala yemeğine geçilecek. Gala yemeği tarım ve hayvancılık sektörünün paydaşlarını bir araya getirecek.
İzmir ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni temsilen Başkan Ali Gülkaynak ve Müdür Feridun Azeroğlu, Kırmızı Et Üreticileri İzmir Birliği Başkanı Osman Civil, İzmir ili Damızlık Koyun Keçi Birliği’ni temsilen Ümit Şahinler, EGE-VET Genel Müdürü S. Tahir Yavuz, Gazeteci Yazar İsmail Uğural ve Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan’ın oluşturduğu Danışma Kurulu son hazırlıkları tamamladı. Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen danışma kurulu üyelerine Gül Ceylan, fuarın maketi üzerinde çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Süt ve besi hayvancılığı bir arada

“Gençlik” temasıyla ilki gerçekleştirilecek fuar, 22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmirÜlkü Yarış Pisti’nde açık alanda olacak. Türk hayvancılık sektörünün gelişimi adına ihtisas fuarı niteliğinde planlanan fuar, gelenekselleşerek gelecek yıllarda daha da büyüyerek devam edecek.

Fuar aslında iki ayrı fuardan oluşuyor. Anadolu Expo Canlı Besi Hayvanı Fuarı ve Anadolu Expo Canlı Süt Hayvanı Fuarı olarak ayrılan iki ayrı dal, aynı çatı altında tek fuarda sektörün önemli aktörlerini buluşturacak.

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde açık alanda yapılacak fuarlar tam bir görsel Şölenniteliğinde geçecek. Pek çok etkinlik, yarışma ve şovların düzenleneceği organizasyonda, güzel süt sığırı yarışması, verimli besi sığırı yarışması, koyun keçiGüzellik Yarışması, açık artırmalar, genç çiftçilere yönelik süt sağım, boynuz köreltme yarışmaları olacak. Ayrıca tüm ziyaretçilerin davetli olacağı Et Mangal Partisi’nde “Hayvanların hangi bölgesini nasıl pişirirseniz et daha yumuşak olur?” gibi bilgiler anlatılacak.

36 ülkeden ziyaretçi beklenen fuara, GEA Farm Technologies Ltd.Şti., Floteks Plastik San. Ve Tic. A.Ş., Demsa Genetik Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi VE Ticaret LTD. ŞTİ., Anadolu Kültür Ve Turizm Derneği, MOROVA, Genasis Hayvancılık, Banvit Yem, CETAŞ Hayvancılık gibi firmalar katılacak.

Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*