Girişimcilik Yarışması Birincisi Akdeniz Üniversitesi’ nden !

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

ANSİAD’ ın ‘İş Fikri Yarışması’ Sonuçlandı

ANSİAD Girişimcilik Ekosistemi Projesi çerçevesinde “Fikrinden Girişim Çıkar” sloganıyla düzenlenen ödüllü İş Fikri Yarışması’ nın sonuçları belli oldu.

Yarışmada Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Çağdaş Kızıl’ ın 21. yüzyılın mucize maddesi grafeni kendine özgü bir yöntemle üreterek geliştirdiği “Solvotermal Yöntemle Grafen ve Azot Katkılanmış Grafen Üretimi” projesi birinci oldu. 13. ANSİAD Girişimcilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde “Fikrinden Girişim Çıkar” sloganıyla düzenlenen İş Fikri Yarışması’ nın finali ANSİAD toplantı salonunda yapıldı. Akdeniz Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Uluslararası Antalya Üniversitesi’ nden 176 öğrencinin 126 projeyle katıldığı, ilk elemeyi geçerek finale kalan 20 proje sahibi üniversite öğrencisinin mücadele ettiği yarışmada Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Yüksek Lisans Öğrencisi Çağdaş Kızıl, 21.yüzyılın mucize maddesi, teknolojik ürünlerin tamamında kullanılan dünyanın en güçlü, en ince ve en iletken maddesi grafeni kendine özgü bir yöntemle üreterek geliştirdiği “Solvotermal Yöntemle Grafen ve Azot Katkılanmış Grafen Üretimi” projesi ile birinci oldu.

Finale kalan proje sahibi öğrenciler ANSİAD Toplantı Salonu’nda iş fikirlerini 5’er dakikalık süre ile sundular, daha sonra 3 dakikalık süre ile jüri üyelerinin sorularını cevaplandırdı. ANSİAD Başkan Yardımcısı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Başkan Yardımcısı ve ANSİAD Girişimcilik Haftası’ ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi M. Sadi Kan, Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Ege, Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın, Geçmiş Dönem Başkanı H. Ergin Civan, üyeleri Hatice Öz ve Egemen Yılmaz’dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu proje sahibi 20 yarışmacının İş Fikri Projeleri arasından ilk üç derecenin sahipleri belli oldu. 

İŞTE KAZANANLAR

Birincilik Ödülü: Çağdaş Kızıl / Akdeniz Üniversitesi
Solvotermal Yöntemle Grafen ve Azot Katkılanmış Grafen Üretimi projesi ile
İkincilik Ödülü: Eren Sallakcı – Ensar Celepci / Süleyman Demirel Üniversitesi
Kurtaran Çağrı Projeleri ile (Araca yerleştirilen sensör ile acil durumlarda devreye girerek hayat kurtaran çağrı )
Üçüncülük Ödülü: Makbule Dene – Oğuzhan Dal / Süleyman Demirel Üniversitesi
Ox- Active Sanitizing projeleri ile (Sürdürebilir yaşam için oksijenle gelen yeni nesil çevre dostu inovatif ürün)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ALANLAR

Mustafa E. Çiftçi – Bican Ayça Acar / Uluslararası Antalya Üniversitesi
Ekspertiz.com projeleri ile (Taşınır taşınmaz malların güvenli ekspertizini sağlayan online çözümler Aplikasyonu )

Gökay Çetin / Akdeniz Üniversitesi
Acil Projesi ile (Temel olarak zamanla yarışıp hayat kurtarmayı hedef alan bir telefon uygulaması)

Luana Nanu / Uluslararası Antalya Üniversitesi
Explore Antalya projesi ile (Özellikle yabancılar için hazırlanmış Antalya’ya özel tüm etkinlik ve aktivitelerin bir arada toplandığı bilgilendirme ve Antalya’ yı Keşfetme online platformu )
Başarılı iş fikri üreterek ilk üç dereceyi paylaşan ve jüri özel ödülüne layık görülen öğrencilere, ödülleri 10 Aralık Perşembe akşamı Akra Barut Otel’de yapılacak Girişimcilik Haftası kapanış kokteyli ve ödül töreninde verilecek.

Kaynak: http://gazetebir.com.tr/haber/ansiad-in–is-fikri-yarismasi–sonuclandi/

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*