Eşini Alevlere Terk Etmeyen 76’lık Kahraman Kadın !

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

kaghraman_190473205556420da9d6d0a

Altıntepe Mahallesi Değirmenyolu Caddesi’ndeki 5 katlı binanın giriş katında dün sabah çıkan yangında can pazarı yaşandı. Patlamalarında olduğu yangın kısa sürede büyüdü. Alevlerin 4. kata kadar yükseldiği yangında bina sakinleri panikle dışarı çıktı. Fakat, 3. katta yaşayan felçli olduğu için yataktan kalkamayan 82 yaşındaki Naci Tunca, binada mahsur kaldı.Emekli matematik öğretmeni Naci Tunca’nın 53 yıllık eşi Mahinur Tunca onu yalnız bırakmadı. Önce pencereye çıkarak yardım istedi, sonra dumandan etkilenmemek için ıslattığı havluyu eşi ve kendi yüzüne sararak kurtarılmayı bekledi.Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesiyle tehlike son buldu. Mahinur Tunca, yangında yaşadıkları korku dolu anları DHA’ya anlattı.76 yaşındaki Mahinur Tunca, zil sesi ile uykudan uyandığını belirterek, “Her taraf duman, duman. Pencereyi açtım, yardım istedim. Çok korktum. Yatalak hastam olduğu için çıkamadım, bırakmadım.Eşimin yüzüne, gözüne ıslak havlu sardım. Kendi yüzüme de sardım. Evden çıkana kadar bırakmadım. Daha sonra kurtulduk Allaha şükür” dedi.

“Pencereyi açınca evin içi duman doldu”

Yardım istemek için pencereyi açtığını ifade eden Mahinur Tunca, “Camı açtım yardım istemek için. Hastam var kurtarın bizi unutmayın diye. Eşim fark etmedi onu oyalamaya çalıştım. Belli etmedim. Camı da açmayacaktım da bizi unutmasınlar diye açtım .Herkes çıkmıştı binada.Camı da açınca evin içi duman doldu” ifadesini kullandı.

“Her şeyi göze aldım”

Mahinur Tunca, son olarak evden çıkabileceğini ancaak eşini yalnız bırakmamak için her şeyi göze aldığını dile getirdi. Yangından kurtulduktan sonra oksijen verilen çiftin durumları iyi. Tunca çifti, yangın nedeniyle hasar gören binadan ayrılarak tek çocukları olan kızının evine gitti.

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*