Dünyayı Kedi Gözüyle Görün

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

kedim

Japonya’nın Hiroşima kenti yönetimi, bölgede turizmi geliştirmek için, şehrin Onimoçi bölgesini internet üzerinden kedi bakış açışıyla gezdiren bir uygulama geliştirdi.

Uygulamaya girenler, Onimoçi’yi bir sokak kedi sinin gözüyle görme imkânına ulaşıyor. Uygulamaya eklenen Lala isimli kedi, bölgenin sokaklarını ve turistik yerlerini kullanıcıya tanıtıyor. Dünya’nın ilk “kedi bakış açılı haritası” olma özelliğini taşıyan uygulamanın çok beğenildiğini söyleyen Hiroşima Turizm Masası, uygulamanın alanını genişletmeyi planladıklarını açıkladı.

Gerçekten çok heyecan verici bir şey. Çocukluk hayalleri gerçeğe dönüşünce sarhoşluk verici bir duygu yaratıyor. Kötü kedi Şerafettin’i 1996 yılında L-manyak dergisinde çizmeye başladım, tam bu ay 20 yaşına basıyor. 20 yıl çizdikten sonra bu film Şero’ya devasa bir doğum günü hediyesi gibi oldu. Bu animasyon projesi uzun yıllardır konuşulan ve beklenen bir şeydi zaten. Yıllar önce bu film hakkında ayağa yere basmayan teklifler de almıştım ve Türkiye’de böyle bir projenin gerçekleştirilemeyeceğine kanaat getirmiştim aslında. Taa ki Anima İstanbul’dan yönetmenimiz Mehmet Kurtuluş’un hazırladığı kısa bir Şero teaser’ını izleyene kadar. Kısa Şero denemesini çok beğendim ve el sıkışarak çalışmaya başladık. Çok para yakan bir tarz animasyon. Filmi ortaya çıkarmak için son üç yıldır çalışıyoruz. Nihayetinde Şero kadar güçlü bir film çıktı. Filmi izleyenlerden iltifatlar duymak çok keyifli. Gerçekten dünya standartlarında bir iş çıktı; emeği geçen herkese minnettarım.

Kaynak :http://www.sabah.com.tr/dunya/2015/09/09/dunyayi-kedi-gozleriyle-gorun

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*