Chrome’dan Windows XP’ye ek süre müjdesi

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

Eğer Chrome kullanıyorsanız ve Windows XP kullanma konusunda ısrarınız sürüyorsa Google’dan size iyi bir haberimiz var!

Windows XP, Microsoft’un desteğini kaybetmiş olsa da Google, XP’de Chrome kullananlar için bir süre daha güncelleme sunacağını söylemişti. Firmanın 2013’te yaptığı açıklamaya göre Chrome kullanıcıları, tarayıcıyı Windows XP’de Nisan 2015’e kadar kullanabilecekti.

SÜRE YIL SONUNA UZATILDI

Ancak dünya çapında Windows XP’yi kullananların sayısının halen yüksek olması, Google’ın verdiği son tarihi ileri taşımasına neden oldu. Google, yaptığı açıklamada Nisan 2015’e geldiğimizi, ancak bu vaadi uzattıklarını belirtti. Chrome mühendislik bölümünün başındaki Mark Larson, bir blog gönderisinde şu cümleyi sarf etti: “Windows XP’deki Chrome için 2015’in sonuna kadar normal güncellemeleri ve güvenlik yamaları sunmaya devam edeceğiz.”

Yine de tüm bunlar, Google’ın Windows XP’yi kullanmaya devam etmenizi önerdiği anlamına gelmiyor. Larson, XP kullanan bilgisayarın zararlılara karşı tehlikede olduğunu ve bu durumun Chrome’da güvenli bir gezinti ortamı oluşturmayı çok zorlaştırdığını söylüyor. Bu nedenle Google, Windows XP kullananlara desteklenmekte olan, güvenli bir işletim sistemine geçiş yapmalarını öneriyor.

Bu arada Chrome’un XP desteği ortadan kalksa bile Firefox ve Opera’nın son sürümlerinin, sistem gereksinimlerinde Windows XP’ye yer vermeye devam ettiğini söylemekte fayda var.

KAYNKÇA : HÜRRİYET

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*