Canlı bombayım diye kendini ihbar etti.. !

Reklam Alanı

Reklam buraya

Başbakanlık yakınındaki Vekaletler Caddesinde, üzerinde bomba düzeneği olduğu iddia edilen 52 yaşındaki Tuğrul B. güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan B., sorgulanmak üzere Çankaya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphelinin üzerinde bomba süsü verdiği aksam çıktı..

GÖMLEĞİNİ AÇMAYA ÇALIŞMASI ÜZERİNE…

Alınan bilgiye göre Başbakanlık yakınında hareketlerinden şüphelenilen bir kişi, Başbakanlık koruma görevlilerince durduruldu. Havaya 3 el açan koruma, kendine canlı bomba süsü veren şahsa “Yere yat” diye bağırdı. Bu sırada kişinin üzerinde taşıdığı bomba düzeneğini harekete geçirmek için gömleğini açmaya çalışması üzerine güvenlik güçleri şüphelinin üzerine kapanarak, kollarını kullanmasını önledi. Yere yüzüstü yatırılarak etkisiz hale getirilen şüpheli, daha sonra olay yerinden uzaklaştırıldı.

ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Olay yerinde ve Başbakanlık civarında geniş güvenlik önlemleri alınırken, civardaki yollar, araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

ÜZERİNDEN CAM MACUNU ÇIKTI

Cam macunuyla canlı bomba düzeneği süsü veren kişinin, Kahramanmaraş doğumlu 52 yaşındaki Tuğrul B. olduğu belirlendi. Gözaltına alınan B., sorgulanmak üzere Çankaya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltında Başbakan Erdoğan’la görüşmek istediğini, kredi borcu olduğunu söyledi. DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN..

Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*