BÜRO YÖNETİMİ ve YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI BÖLÜMÜ BİLGİLER

Reklam Alanı

Reklam buraya
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı’nın amacı, kamu      kurum ve kuruluşları ile özel sektör işletmelerinde yöneticilerin ofis      çalışmalarına katkı  sağlamak ve      büro faaliyetlerinde bulunmak üzere görev alabilecek nitelikli insan      gücünü yetiştirmektir. İş dünyasının yönetim ve teknolojik gelişim hızına      destek verecek büro yöneticilerini ve yönetici asistanlarını yetiştirmek      bölümün hedefidir.
  • Programda, 2010-2011 eğitim yılında 30 öğrenci burssuz ve 3 öğrenci %100 burslu      kontenjan olmak üzere toplam 33 kontenjan bulunmaktadır.
  • Ticaret Liseleri bünyesinde bulunan Büro Yönetimi ve Sekreterlik      bölümü mezunlarına “sınavsız      geçiş”  hakkı      tanınmaktadır.
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı’nda İngilizce Hazırlık sınıfını okumak isteğe bağlıdır.
  • Programda ders veren öğretim görevlileri alanında eğitim almış ve      sektör deneyimi bulunan kişilerden oluşmaktadır. Bu nedenle Meslek      Yüksekokulları mantığına uygun olarak teorik bilgiler pratik deneyimlerle desteklenebilmektedir.
  • Programımız; büro teknolojilerini büro ortamında etkin ve verimli      kullanabilme, çağdaş yönetim anlayışı ile büro işlerinin idaresi, etkin      iletişim yöntemleri, on parmak klavye kullanımı(Q klavye/F klavye) gibi      teknik becerileri kazandırmaktadır.
  • 2 yıllık eğitim süremizin 4. Döneminde haftada 9 saatlik “Mesleki Uygulama” dersi ve staj programı ile başta Maltepe Üniversitesi olmak üzere saygın kurum ve      kuruluşlarda mezun      olmadan önce eğitimin pratiği      yapılmaktadır.
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı mezunları tüm kamu ve      özel sektör kuruluşlarında çalışma olanaklarına sahip bulunmaktadırlar.      2010 yılı mezunlarımız dahil olmak üzere alanı ile ilgili çalışmak isteyen      öğrencilerimize ait  “iş bulamayan”  bilgisi bulunmamaktadır. Mezun öğrencilerimize iş birliği yaptığımız İstanbul’un önde gelen      kurum ve kuruluşları ile iletişim kurabilmeleri konusunda bölüm olarak      destek verilmektedir.

 

Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*