ANTALYA’NIN GÜZELLİKLERİ…

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

Ülkemizin turizm cenneti olan Antalya her yıl olduğu gibi bu yılda tatil için herkesin kafasında ilk sırada yer alıyor. Antalya yol tarifi, Antalya ucuz oteller, Antalya’da en ucuz tatil yerleri, Antalya en iyi tatil yerleri haberimizde..

Ülkemizin turizm başkenti olan Antalya ;Akdeniz bölgesinde güney kesimde bulunur.  Kuzeyinde; Burdur, Isparta, Konya, doğusunda; Karaman, Mersin, batısında; Muğla illeri vardır. Güneyi, Akdeniz ile çevrelenmiştir.2.158.265 nüfusu ile ülkemizde önemli bir yere sahiptir.

Hem tarihi dokusu, hemde doğal güzellikleri bakımından, ülkemizin en gözde yerlerden birisidir.

Tarihi:Antalya ilinin tarihi,tarih öncesi dönemlere dayanır.İlimiz,tarih boyunca hep kültürün,sanatın,mitolojinin merkezi olmuştur. Attalos Yurdu anlamına gelen Antalya, II. Attalos tarafından kurulmuştur.Binlerce yıllık antik kentleri içerisinde barındırması,ilimizi daha da çekici kılmaktadır.

Antalya’nın gezilmesi gereken yerlerini saymakla bitiremeyiz.Ancak hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikler bakımından önerebileceğimiz yerler:

Kaleiçi:Antalya’nın “Tarihi Çekirdek Kenti” olarak bilinir.Antik dönemlerden kalmış Kaleiçi, büyük bir bölümü yıkılmış veya yok olmuş, surlarla çevrilidir.Bu surları;Bizans,Roma ve Osmanlı devleti gibi birçok devlet kullanmıştır.

Düden Şelalesi: Antalya merkezine yaklaşık 10 km mesafededir.Antalya’nın en güzel şelalerinden biridir.Her yıl turistler akın akın ziyarete gelmektedir.Aynı zamanda şelalenin karşısında hayvanat bahçesi de bulunmaktadır.Düden şelalesine gelip görülebilecek en güzel yerlerden biridir.

Olympos: Olympos tüm ziyaretçilerin güzelce vakit geçirebileceği doğal cennet özelliği taşımaktadır.Ağaç evleri ve çadır kurulabilecek açık alanlarıyla,burayı ziyaret etmek için kullanılan tatil köyüdür.

Dim Çayı: Alanya’nın doğusunda bulunan Tosmur Belediyesi’nin içerisinde bulunur.Hem doğal güzelliği, hem de buz gibi suyunu içinde barındıran Dim Çayı, yaz ayının vazgeçilmez alanı olmuştur.Buraya gelen ziyaretçiler, Alanya’nın denizine girip, keyifli anlar yaşamaktadır.

Aspendos:Serik ilçesinde bulununan,meşhur bir amfi tiyatrodur.M.Ö 10.yüzyılda Akallar tarafından kurulan antik devrin zengin bir kentidir.Her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçileri gelmektedir.Amfi ayrıca konserler ve etkinlikler için kullanılır.

Saklıkent:Denize en yakın kayak merkezidir.Antalya’ya uzaklığı 50 km’dir.Antalya-Muğla arasında bulunmaktadır.

Kaynakça: ANTALYA’NIN GÜZELLİKLERİ…

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*