Ameliyattan Korkan Kadın Karnında 6 Kilogramlık Tümörle 8 Yıl Yaşadı

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

Diyarbakır‘da 46 yaşındaki kadının ameliyattan korktuğu için 8 yıl karnında taşıdığı 6 kilo 400 gramlık tümör, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki operasyonla alındı.

4 GÜNLÜK TEDAVİSİNİN ARDINDAN TABURCU EDİLDİ

Ameliyattan korktuğu için 8 yıl karnındaki tümörle yaşayan D.B. (46), doktorların ikna çabaları sonucu operasyonu kabul etti. Başarılı bir ameliyatla 6 kilo 400 gramlık tümörden kurtulan D.B., 4 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyatı yapan doktor Ali EmreTahaoğlu, D.B.’nin 27 santimetre uzunluğunda, 19 santimetre genişliğindeki 6 kilo 400 gramlık tümörle 8 yıl yaşadığını söyledi.

“BİR BEBEK BÜYÜTÜR GİBİ MİYOMUNU BÜYÜTMÜŞ”

Hastanın, kanama, kabızlık ve idrara çok çıkma şikayetiyle kendilerine başvurduğunu belirten Tahaoğlu, “Hastamızı muayene ettikten sonra şoka uğradık. Hastamız 8 yıldır takipli olmasına rağmen ameliyat korkusu nedeniyle ne yazık ki içinde bir bebek büyütür gibi miyomunu büyütmüş. Hastanın yaklaşık 8 aylık bebeğe uyan büyüklükte bir kitlesi vardı. 10 yılık doktorum, bu kadar büyük bir kitle görmemiştim.” diye konuştu.

ZORLU OPERASYON 2,5 SAAT SÜRDÜ

D.B.’yi ameliyata ikna ettiklerini anlatan Tahaoğlu, 2,5 saat süren çok zor bir operasyon gerçekleştirdiklerini bildirdi. Tahaoğlu, hastanın bundan sonra kanaması ve ağrısının olmayacağını, benzer sorunları bulunan kadınların bir an önce tedavisini yaptırması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Örnek Reklam Alanı

#EvdeKal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*