62 Ülkeden 204 Film

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

16-03-2015-11-03-17_22

 

62 ülkeden 204 film

3/18/2015 10:24 AM

14-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 34. İstanbul Film Festivali’nde 62 ülkeden 222 yönetmenin 204 filmi gösterilecek.
14-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 34. İstanbul Film Festivali’nde 62 ülkeden 222 yönetmenin 204 filmi gösterilecek. Festivalin, Altın Lale Ulusal Yarışma bölümünde ise 11 yerli film yarışacak.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Akbank sponsorluğunda düzenlenen 34. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının yeni örneklerinden ödüllü filmlere, Türkiye sinemasının en yenilerinden klasiklerine, yeni keşiflerden başyapıtlara birçok filme ev sahipliği yapacak. Festival aynı zamanda yönetmen ve oyuncuların katılımıyla yapılacak söyleşiler, partiler  ve  atölyelerin de yer aldığıbirçok etkinliği sinemseverlerle buluşturacak.
FESTİVAL PROGRAMI AÇIKLANDI
34. İstanbul Film Festivali’nin programı geçtiğimiz hafta açıklandı. Amerikalı ünlü yönetmen Paul Thomas Anderson’un “Gizli Kusur” (Inherent Vice), J. C. Chandor’un “A Most Violent Year”, Wim Wenders’in “Her Şey Güzel Olacak” ve Jafar Panahi’nin “Taksi” filmleri, programın dikkat çeken filmlerinden bazıları. Diğer yandan Bertrand Bonello’nun “Saint Laurent”, Anne Fontaine’in “Aşkın Dili” (Gemma Bovary) ve François Ozon’un “Yeni Kız Arkadaşım”ı (Une Nouvelle Amie) da festivalin öne çıkan diğer filmleri. Sinemaseverler Stephen Daldry’nin “Trash”, ve Oliver Hirschbiegel’in “Hitler’e Suikast” filmlerini de festivalde seyredebilecek.
BU YIL DA SALON SIKINTISI ÇEKİYORUZ 
Destival programınınn açıklandığı toplantıya  İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan katıldı. Tan, festivalin bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, sinema salonu sıkıntısı çektiğini söyledi.
34. İstanbul Film Festivali’nde gösterimler Beyoğlu’nda Atlas, Beyoğlu ve Fransız Kültür merkezleri, Ortaköy’de Feriye; Kadıköy’de Rexx ve İstanbul Modern Sinema salonlarında yapılacak. Biletler 28 Mart saat 10.30’da Biletix satış kanalları, Atlas ve Rexx sinemalarında açılacak ana gişelerde satışa çıkacak.
GÜNDÜZ 5 TL
Hafta içi gündüz seansları 5 TL, 19.00 ve 21.30 seansları ise 17 TL olacak. Hafta sonu tüm seansların biletleri 17 TL’den, Akbank Galaları ilk gösterimlerinin biletleri ise 20 TL’den satılacak.
EN İYİ FİLME 150.000 TL ÖDÜL
Altın Lale Ödülü için  11 film yarışacak. Başkanlığını Zeki Demirkubuz’un yapacağı jüride oyuncu Tansu Biçer, görüntü yönetmeni Emre Erkmen ve Berlin Film Festivali Panorama seçici kurul üyesi Wieland Speck görev yapacak.
Jürinin seçeceği “En İyi Film”e 150.000 TL, “En İyi Yönetmen”e ise 50.000 TL ödül verilecek.
N.Ö
Melek KOÇHAN

Örnek Reklam Alanı

Reklam buraya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*